Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

  • Technikum nr 6
Hetmańska 120
35-078, Rzeszów
Telefon: 17 748 30 40|www.elektronik.rzeszow.pl
elektronik_rzeszow@intertele.pl

Kierunki

  • technik informatyk
  • technik elektronik

Zespół Szkół Elektronicznych to  szkoła z 84-letnim dorobkiem w kształceniu zawodowym.

Według ogólnopolskiego rankingu edukacyjnego Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” z 2015r. Zespół Szkół Elektronicznych jest najlepszym technikum w Rzeszowie, 2 w województwie podkarpackim i 42 w Polsce. Fundacja ta nadała szkole tytuł „Złotej Szkoły 2015”. Dzięki bardzo dobrze wyposażonym pracowniom specjalistycznym a także profesjonalnej kadrze dydaktycznej, uczniowie osiągają wysokie wyniki w egzaminach zewnętrznych.

Egzamin maturalny - zdawalność na poziomie ogólnopolskim liceów, tj. ok 90%.
Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe - wyniki dwukrotnie wyższe niż średnia krajowa.

Szkoła posiada m.in.

  • Pełnowymiarową halę sportową oddaną do użytku w  2011 roku.
  • Profesjonalne studio telewizyjne
  • Internat dysponujący ponad 200 miejscami

Prawie wszyscy absolwenci podejmują studia wyższe na renomowanych uczelniach w kraju.

Bardzo wielu uczniów praktyki zawodowe odbywa za granicą w takich krajach, jak Grecja, Węgry, Hiszpania, Portugalia, Szwecja, Niemcy, Anglia, Belgia, Czechy, Włochy, Turcja w ramach programu Leonardo da Vinci (obecnie Erasmus+). 

Szkoła uczestniczy także w międzynarodowej wymianie młodzieży w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. W szkole odbywają się zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca „Rudki”,  działa Zespół Tańca Nowoczesnego, kabaret szkolny, zespół muzyczny, Szkolne Studio Telewizji Dydaktycznej, klub narciarski, koło PCK i LOP, koła przedmiotowe..

 

 

Misją szkoły jest:

„Przygotowanie młodego pokolenia do życia w społeczeństwie i dla społeczeństwa – otwartego  na integrującą się Europę i Świat, a w szczególności: przygotowanie do życia społecznego, kulturalnego, w rodzinie, pracy zawodowej / dobry fachowiec / i stworzenie rzetelnego fundamentu do dalszego kształcenia.” 

Główne cele szkoły:

  1. Szkoła zapewnia uczniom pełen rozwój umysłowy, moralny, emocjonalny i fizyczny w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi, w warunkach poszanowania ich godności osobistej oraz wolności światopoglądowej i wyznaniowej, respektując zasady nauk pedagogicznych, przepisy prawa, a także zobowiązania wynikające z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, Deklaracji Praw Dziecka ONZ oraz Konwencji o Prawach Dziecka.
    1. Umożliwia uczniom zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły w wybranym przez siebie zawodzie, a jednocześnie stwarza rzetelny fundament do dalszego kształcenia.
    2. Umożliwia uczniom dokonanie świadomego wyboru dalszego kierunku kształcenia.
  2. Zapewnia właściwy poziom wykształcenia ogólnego, pozwalającego absolwentowi rozumieć prawa ekonomiczne i społeczne. Kształci potrzebę kontaktu z kulturą i prowadzenia zdrowego trybu życia.
    1. Kształtuje człowieka uczciwego, rzetelnego, prawdomównego, sprawiedliwego, szanującego godność człowieka, przeciwnika brutalności i przemocy, szanującego rodzinę.
    2. Kształtuje człowieka pracowitego i gospodarnego, samodzielnego i krytycznego.

 

Co zrealizowano w projekcie:

Szkoła dzięki uczestnictwu w projekcie uzyskała wparcie finansowe w kwocie ponad 500000zł. Kwota ta została  przeznaczona na dofinansowanie i wyposażenie pracowni informatycznych (m.in. 3 nowe pracownie komputerowe, serwery, routery, drukarki, laptopy, projektory) i elektronicznych (zasilacze, generatory, oscyloskopy, analizatory, mierniki stacje lutownicze, odbiorniki TV, tunery, kamery cyfrowe, zestawy satelitarne). W szkole powstała również pracownia doradztwa zawodowego. Projekt posłużył również do opracowania programów nauczania niezbędnych do odbycia praktyk i staży.

W praktykach w zawodzie technik informatyk i technik elektronik uczestniczyło 686 uczniów. Staż odbyło 20 uczniów. W szkoleniu z autoprezentacji uczestniczyło 150 uczniów.

 

 

Film prezentujący zdobywcę pierwszego miejsca w II edycji konkursu "Pokaż co potrafisz!" - Łukasza Wielgosza z Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, ze swoim programowalnym łazikiem sterowanym przez WiFi.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20141028%2FRZESZOW%2F141029646

Hetmańska 120, Rzeszów

Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

Hetmańska 120
Rzeszów